Single.php

Content-single.php

Intronizacja Chrystusa jako Króla Polski – ks. Dawid Wierzycki

Jezus

Zapraszamy na spotkanie :

  • 25 października,  godz. 19.30
  • w Warszawie na ul. Wspólnej 51

Zapraszamy na spotkanie zorganizowane przez warszawskie Klucze „Pobudki”.
W ostatnią niedzielę października przypada Święto Chrystusa Króla. Niestety po Soborze Watykańskim II Święto to przeniesiono na listopad. Na kilka dni przed tym świętem spotkamy się z ks. Dawidem Wierzyckim FSSPX aby porozmawiać na ten ważny temat w kontekście tradycyjnej nauki Kościoła Katolickiego, która wymaga od Państwa Katolickiego publicznego uznania społecznego panowania czyli Królowania Jezusa Chrystusa.
Intronizacja Chrystusa Króla jako Króla Polski nie ma wymiaru jedynie duchowego i symbolicznego oraz nie jest kolejnym kultem kościelnym tak jak np. Kult Miłosierdzia Bożego czy Kult Najświętszego Serca Jezusowego.
Pamiętajmy: Intronizacja to Akt Państwowy – Polityczny i Prawny a także Akt Narodowy, w którym muszą uczestniczyć wspólnie Władze Państwowe i Kościelne! A nawet zdecydowanie udział Władz Państwowych jest w tym Akcie ważniejszy od Władz Kościelnych!
To Akt Restytucji Polskiego Państwa Katolickiego. Intronizacja musi zawierać jednoznacznie przesłanie, że chodzi o Jezusa Chrystusa jako Króla Polski a nie robić wrażenie, że to jakaś mutacja corocznej uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata! Nie chcemy „Intronizacji Chrystusa w Polsce” jak sugeruje Episkopat!
Chcemy Chrystusa Króla Polski a więc Monarchę i Zwierzchnika Państwa Polskiego!
TYMCZASEM EPISKOPAT ZDAJE SIĘ TEGO NIE ROZUMIEĆ – OTO FRAGMENT LISTU PASTERSKIEGO BISKUPÓW POLSKICH NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA MÓWI:
„W tym czasie połączymy intencje Ojca Świętego z ogólnopolskim aktem przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę. Uczynimy to w podkrakowskich Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.”